Výkřiky z Adviku 2011

1. 8. 2011 by Lusi -

Advik 2011

Advik 2011 – letní festival anime, mangy, Japonska a her – se konal v termínu 28.-31.7. 2011 v nových prostorách s novým vedením a novým přístupem. Neodolala jsem a šla to okouknout.

Report z letošního nového Adviku ovšem provedu stručně – pomocí více či méně z kontextu vytržených pseudotweetů, které jsem si poznamenávala už v průběhu akce. Pokud něco nepochopíte, netrapte se tím. Nebo se zeptejte, ráda odpovím.

 • První dojmy: nezvyklá atmosféra – působí jako takový hybrid mezi Advíkem a Akiconem. Uvidíme, co se z toho vyvrbí.
 • „Tato přednáška se bude zabývat Glee z toho teplého hlediska. Kdo chcete odejít, můžete“. Než to dořekla, byl Jarník už za dveřmi :) A já ho po pár vteřinách následovala.

 • Grek přednáší o fanservisu a vlají mu u toho vlasy :D (Díky důmyslně umístěnému větráku.) #win

 • Všeobecně tu mají pěkný merchandise. Placka „PAID HUGS“ mě dostává.

 • „Skvělý plnobarevný C magazín“ je ve skutečnosti pouze program na pěkném papíře a ještě bez anotací. Kdyby se tím tak nechvástali, tak se nad tím nejspíš ani nepozastavím. #fail

 • Při odchodu ze Zahrady jsem si uzmula kapesní demoverzi své oblíbené hry Time’s Up. WIN! Škoda jen, že k tomu nebyly i kapesní přesýpačky ;o)

 • Jdeme domů a cikády… cikají? (Je to správné sloveso? Podle vzoru cvrčci cvrkají…^.^‘)

 • U DDR potkávám více známých tváří, než jsem čekala. To je fajn.

 • Díky zmezinárodnění akce silně zhutněla konkurence v ITG turnaji. Slováci umí. Ale aspoň stoupla úroveň celého turnaje, to oceňuji.

1000 jeřábů pro Japonsko

 • Stolečky u oken v nejvyšším patře se zdají být příjemným útočištěm s citelně nižší koncentrací lidí. Ufff.
 • Mokré PIU získává zcela nový rozměr. A opravdu vás donutí učit se hrát s barem.

 • Místo hudebního kvízu jsme zataženi na přetahující workshop „1000 jeřábů pro Japonsko“, který je momentálně cca 600 jeřábů ve skluzu. Pomůžeme. Stejně jsem se to jednou chtěla naučit.

 • Hudební kvíz nakonec probíhá současně se skládáním a je to výborná kombinace. Chvílemi si i zazpíváme.

 • Zůstáváme skládat ještě během besedy s organizátory. Některé otázky z publika mě iritují úplně stejnou mírou jako některé odpovědi orgů.

 • Neděli bereme šmahem – sushi workshop, PIU turnaj, kuře na špejli, plakát na památku a domů.

Jelikož jsem od letošního ročníku Advíku nečekala v podstatě nic, tak mě vlastně příjemně překvapil. Nicméně bylo znát, že už nejsem cílovka téhle akce. Jak konstatovalo i několik dalších přátel z „mé generace otaku“, asi už jsme na to moc staří. Ale kdyby nic jiného, tamější atmosféra mě aspoň nakopla, abych už konečně začala makat na přednášce na Akicon :)

8 komentářů: “Výkřiky z Adviku 2011”

 1. Atelwen napsal:

  Též jsem nějak netušila co čekat a snažila se mít aspoň trochu optimistickou představu…
  Nakonec to byly dva dny skládání a sešívání jeřábů a možnost si po několika letech zaskákat PIU – škoda, že jen na dva songy, slečny co tam byly skoro nepřetržitě vypadaly, že ti ukousnou hlavu, když si chceš taky zaskákat.

 2. Zuzka napsal:

  A já se zeptám (momentálně můj jediný sociální život probíhá na internetu… ale už to brzo skončí)!
  Účastnila ses ITG turnaje – a jak jsi dopadla? :)
  Co je mokré PIU, a proč tě učí hrát s barem? (Jako tím alkoholovým, nebo tím na kytaře?)
  Co je Time’s up? Zní to zajímavě. :)
  A btw, cikády taky cvrkají, asi nic lepšího neumí.

 3. ledman napsal:

  Kapesní „Time’s Up!“ ? To vypadá jak? Však ten normální taky strčíš do kapsy :)
  Vlající Grek? :D Pics or didn’t happen!

 4. Lusi napsal:

  Atelwen: Za nepřetržité skládání máte můj obdiv. Já si dneska ještě upomínkově složila jednoho z poznámkového papírku v práci :)
  Zuzka: 1.Byla tam naskillená slovenská výprava (i čeští borci…teda borky samozřejmě), pokonila jsem první song a venku už na mě čekala kamarádka, které jsem slíbila, že s ní půjdu na oběd, tak jsem ani nezůstala do konce. Umístila jsem se předpokládám někde v zadní polovině.
  2. PIU je zkratka pro Pump It Up – zjednodušeně takové to korejské ddrko s pěti panely. Bar je pak takové to madlo za padem, co se ho držíš většinou, když už jsou šipky tak složité, že by to bez držení nešlo.
  3. Time’s Up je úžasná hra – něco mezi aktivitami a pantomimou…a kdybys byla letos na Rabí, tak už bys to znala :P
  4. To jsou teda cikády pěkný lamy.
  ledman: Představ si sadu pouze 40 kartiček (takže tak na jednu hru) o velikosti cca 5x menší než jsou originální (byly rozstříhané z jeden a půl A5).
  Vlajícího Greka jsem bohužel nezachytila. Ale třeba někdo jo.

 5. Beldaran napsal:

  Když jsem si pročetla ty reference, tak mě úplně přepadla klaustrofobie z té představy tolika lidí na tak malém prostoru. Ani mě nemrzí, že jsem si to letos nechala ujít, abych byla upřímná, nechtělo se mi jet ještě dřív, než se dohodly prostory. O to víc ale doufám, že mi vyjde Akicon, a pak příští rok, už konečně, ten Animefest:)

 6. Sykysan napsal:

  Ještěže jsem měl přes Glee jiný program, chystal jsem se na něj a evidentně bych odcházel pár centimetrů před Jarníkem (a to mám Darrena Crisse velice v oblibě). Z Greka snad bude video abych si mohl nastříhat něco na Sarah McLachlan……

 7. Ruchie napsal:

  Souhlas se Sykym, ještěže jsem na Glee nešla. Jinak, kupodivu se Advík do Zahrady vešel perfektně, až mě to samotnou překvapilo. A cikády by se měly nad sebou opravdu zamyslet.

 8. Lusi napsal:

  Bel: Ta přecpanost nakonec nebyla až tak děsivá, jak jsem čekala, ale moc volného prostoru tam teda nezbývalo, to zas ne.
  Syky, Ruchie: Jarníkovi to bylo podezřelé, už když viděl Kurta na úvodním slajdu, já si říkala, že jde určitě jen o nějaké osobní preference. Ale všechna čest Mirabel, že hned na začátku upřímně upozornila na obsah přednášky :)

Napsat komentář