Ichigo 100% – překlad mangy

22. 7. 2009 by Lusi -

Ichigo 100% je devatenáctisvazková romanticko-dramaticky-úchylná manga od úžasné Mizuki Kawashity (můžete znát její krátké dílko Lilim Kiss).

Junpei Manaka, průměrný puberťák snící o kariéře režiséra, zahlédne jednoho dne na střeše školy nádhernou dívku. Protože je to ale totální loser, jediné, co mu po ní zbude, je vzpomínka na její kalhotky s jahodami, které zahlédl (a tak ho to vzalo, že na to asi do smrti nezapomene), a sešit který se na střeše zůstal povalovat. Junpei najde majitelku sešitu, ale odmítá uvěřit, že Aya Toujo, tahle obyčejná holka, by mohla být onou kráskou ze střechy. Popostrčen kamarády tedy vyzná lásku největší krásce školy. Ta k údivu všech souhlasí, že s ním bude chodit. Záhy však zjistí (co už i méně důvtipní čtenáři dávno tuší ;o), jakou že udělal osudovou chybu. Nebo vlastně neudělal…?

Brzy se kolem hlavního hrdiny roztočí nezastavitelné tornádo událostí, lásek, nedorozumění, napětí, zábavy i zoufalství. A ještě k tomu se bišinky v ději množí skoro geometrickou řadou…

Milovníkům tohoto žánru se Ichigo snad ani nemůže nelíbit. Ale i ostatní by mohli aspoň zauvažovat, zda by to nestálo za zkoušku. (Pokud se vám ovšem nepříčí jakákoliv manga, kde je poměr holek ke klukům větší než 1:1 nebo dostáváte osypky už jen při slově ecchi – v tom případě radši ani nezkoušet ;o)Ale proč si vůbec myslím, že by se vám mohlo líbit? Proč ho podle mě stojí za to číst a proč jsem se rozhodla překládat právě tuhle mangu? Nejdřív vám předhodím kýbl subjektivních důvodů a pak přidám i pár objektivních.

K Ichigu mám velmi osobní vztah. Byla to první manga, kterou jsem četla, první manga, u které jsem si hryzala nehty, když jsem netrpělivě čekala na další chapter a proklínala překladatele, že jim to jde tak pomalu. První manga, kde jsem se dokázala vžít do poloviny hlavních postav (už ani nevím jak ;o) a první manga u které jsem měla několikrát slzy na krajíčku. Taky jsem u něj poprvé zažila, jak může být anime oproti manze s dovolením zprzněné a pořádně si zanadávala na tvůrce anime (i když jsem pak postupem času zjistila, že to TAK strašné zas nebylo, ale pořád tím anime nehorázně pohrdám ;oP) U Ichiga jsem prostě poznala, jak nechutně poutavá a návyková může být manga. Jasně, tohle všechno se mi mohlo stát, i kdybych začala nějakou úplně jinou mangou, ale bylo to Ichigo – na první pohled obyčejná nevýrazná ecchi harémovka. Ale je tomu opravdu tak?

Je to sice ecchi harémová komedie (aspoň ze začátku), ale je na ní netypických spousta věcí. První, co by člověka mohlo překvapit, je, že něco takového nakreslila žena. Díky tomu je v příběhu mnohem víc propracovaná psychika jednotlivých holek, než bývá u podobných sérií zvykem. Časem taky ubývá komických prvků a přibývá těch dramatických. A je tu ještě jedna věc, která Ichigo diametrálně odlišuje od ostatních příběhů tohoto žánru. Byl by to ale obří spoiler, takže to sem psát nebudu, budete na to muset přijít sami ;oP

Pustit do čtení se můžete zde na MangaČesky.

Více informací najdete na vlastních stránkách našeho překladatelského Ichigo teamu:
>>> ICHIGO  100% ČESKY <<<

Napsat komentář